A 2. részhez egy olyan keverékünket választottam, ami sokszor bizonyított már télies időkben, jéghideg vízben is, így egyből aktuális is lehet akár az olvadások után.
Ebben a cikksorozatban olyan etetőanyag keverékeket szeretnénk nektek bemutatni, amiket mi is előszeretettel használunk és nem egyszer bizonyítottak már akár versenykörülmények között is. Megmutatjuk nektek az általunk legjobbnak vélt keverési arányokat, a bekeverésnél hozzáadott optimális vízmennyiséget és azt, hogy nekünk melyik vizeken, esetleg milyen körülmények között működött. Természetesen a mi időnk is véges és nem tudunk eljutni mindenhova még csak a környékünkön sem, de jó néhány keverékről kapunk folyamatosan vásárlói visszajelzéseket is, ennek köszönhetően azért folyamatosan nő az "adatbázisunk" azzal kapcsolatban, hogy mely vízterületeken működik jól az adott mix. Reméljük, hogy tudunk új ötletekkel szolgálni nektek és várjuk a jövőben is a ti tapasztalataitokat is, szóval ne tartsátok magatokban, hogy hogyan muzsikálnak ezek a kaják ott ahol ti rápróbáltok! Szívesen fogadunk bármilyen visszajelzést ezekkel kapcsolatban akár az adott cikknél kommentben, akár a facebook oldalunkon, kivéve persze, ha nem vagytok "halirigyek" :D
Ebben az írásban abba szeretnék egy kis betekintést nyújtani, hogy egy-egy jó eredmény mögött milyen "munkálatok" folynak illetve miken megyünk végig ahhoz, hogy ki tudjunk alakítani egy sikeres taktikát egy versenyre.
Ebben az írásomban azt szeretném bemutatni nektek, hogy miért is nem feltétlen szeretem azokat a kérdéseket, amikor azt szeretnétek, hogy ajánljunk egy tuti etetőanyagot vagy egy tuti csalit egy-egy vízre. Nagyon szeretjük és eléggé ismerjük a Prérit, rengeteg szituációval találkoztunk már itt, de ezen a napon még nekem is tudott újat mutatni...
Ebben az írásomban azt szeretném nektek majd bemutatni, hogyan hogyan zajlott a felkészülésünk az idei method OB-ra már egészen tavasztól, miként alakultak a selejtezők, ott miket csináltunk, és hogyan éltem meg a döntőt belülről. Amint a helyezéseinken is látni fogjátok nem találtuk fel a spanyol viaszt és tudom azt is, hogy a legtöbben nem szeretnek beszélni (írni meg pláne nem) a sikertelenebbül vett akadályokról, pedig lehet, hogy pont ezekből a tapasztalatokból tudunk tanulni a legtöbbet illetve ez is hozzátartozik a versenypecához...
A múltkori képes irka-firkám óta vagy éppen a végett megboldogult öregapám sokat jár a fejemben. A mostani pecát, és e visszaemlékezésekkel megtűzdelt írásom utólagos engedelmetekkel neki ajánlom. (Ha nem engeditek meg akkor is!) A végén megértitek mindezt. Előre kell bocsájtanom, nem vagyok sem műkedvelő, sem pedig műértő. A gimnáziumban csak annyi volt a bizonyítványomban, az ének-zene sorban, hogy „részt vett”.
Ennek a cikknek, avagy blog bejegyzésnek a létrejötte tulajdonképpen a véletlen műve. Általában folyóvízen, leginkább a Dunán horgászom, nem csak azért mert szeretem, de azért is mert alig 10 percnyire lakom tőle. Ehhez a számomra igen kedves horgász módszerhez kerestem kiegészítőket, aprócikkeket, amelyeket meg is vásároltam, de a kiszolgálás beszélgetésbe torkollott, majd pedig tesztelésbe.
Ebben az írásomban egy szerintem rém egyszerű és minimális eszközigényű módszert szeretnék nektek bemutatni, amit alkalmazva nagyon jó szórakozásban lehet részetek. Aki most azt várja, hogy hogyan fogjuk meg a „nagyot” annak sajnos csalódást kell okoznom. Ez inkább egy pörgős pecáról fog most szólni, ahol folyamatos, pár percenkénti akcióban volt részem egy természetes vízen.
Részletes versenybeszámoló
A különféle etetőanyagok tesztelése után, tökéletes célpontnak tűnt a Halat.hu által szeptember 18-án megrendezett Methodozás Mesterei záró fordulója, hogy versenykörülmények között kipróbálhassam az addig olyan jól működő etetőanyagokat és csalikat.
Mit is ér bármilyen eredmény, ha az nem megfelelő körülmények között születik? Megmondom, semmit! Ezért a teszteken kimagasló dolgokat szerettük volna letesztelni versenykörülmények között.
Ebben a cikksorozatban szeretném bemutatni a versenyig való felkészülést és magát megmérettetést a Methodozás Mesterei versenysorozat utolsó két fordulójában.
Balaton-parti horgászat viszontagságai és élményei, methodozás, feederezés, és a balatoni halak rövid története.
Preston horog választás vízterület, módszer, célhal és választott csali alapján!
Ez egy feederbot választási segédlet, hogy a megfelelő botot válaszd a megfelelő távolságra!
Ez a cikk segítséget nyújt abban, hogy a megfelelő feeder kosarat válasszuk horgászatunkhoz, célhalunkhoz!
UKPECA EGYÉNI FEEDER KUPA MOBY DICK HORGÁSZTÓ 2016-06-19
Preston Dutch Master Method feeder 11'8", 12'8"